III Spotkanie Rady Konsultacyjnej Karpackiego Uniwersytetu Partycypacji

25 sierpnia br. w siedzibie Urzędu Gminy w Przemyślu odbyło się III Spotkanie Rady Konsultacyjnej Karpackiego Uniwersytetu Partycypacji.

Mimo, że frekwencja na tym spotkaniu była mniejsza niż na poprzednich, program spotkania był bogaty i treściwy.

Uczestniczyło w spotkaniu kilku mieszkańców Gminy, w tym wiceprzewodniczący Rady Gminy Przemyśl. Łącznie wg. listy obecności – 9 osób.

Rada Konsultacyjna pracując nad projektem Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych, zajęła się usystematyzowaniem obszarów zaplanowanych do rozwiązania, w poniższej kolejności;

    - uzależnienie osób i rodzin od Pomocy Społecznej,

    - wysoki poziom bezrobocia jawnego i ukrytego na terenie Gminy Przemyśl,

    - zanik więzi rodzinnych,

    - obszar potrzeb osób starszych,

    - dzieci i młodzież – wychowanie i profilaktyka oraz opieka w domu i środowisku,

    - niepełnosprawność jako element wykluczenia społecznego,

     - ubóstwo jako kolejny element wykluczenia społecznego.

Tak więc, wskazano priorytety w rozwiązywaniu problemów wpisując je kolejno do projektu Strategii równocześnie opisując działania niezbędne dla uzyskania CELÓW. A więc został osiągnięty kolejny etap prac nad projektem Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych. Wskazano też na konieczność dopracowania niektórych materiałów i analiz dot. np. problematyki osób starszych i niepełnosprawnych poprzez dalszą diagnozę ich sytuacji i rzeczywistych potrzeb. Do czego niezbędne są spotkania z tymi osobami w różnych miejscach i formułach, by stworzyć możliwości uczestnictwa w nich jak największej liczbie tych osób. (spotkania w kościele, kontakt bezpośredni w m-scu zamieszkania, poprzez wolontariuszy i organizacje pozarządowe). 

Ustalono termin kolejnego spotkania (15 września 2015 r.) na którym zajmiemy się; rozpoznaniem zasobów, zaplanowaniem rezultatów, budowaniem wskaźników, planowaniem działań, zaplanowaniem kosztorysów działań oraz zaprojektowaniem programów działań. 

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH MIESZKAŃCÓW GMINY, KTÓRZY CHCĄ WŁĄCZYĆ SIĘ  (na tym etapie) W PROCES BUDOWANIA STRATEGII ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW SPOŁECZNYCH W GMINIE PRZEMYŚL.

IV Spotkanie  Rady Konsultacyjnej Karpackiego Uniwersytetu Partycypacji w Gminie Przemyśl odbędzie się – 15 września 2015 r. (wtorek) w godz. od 10°° – do 14°°

Attachments:
FileDescriptionFile size
Download this file (SPRAWOZDANIE-III_spotkanie_Rady_ Przemyśl_28_07_2015.pdf)SPRAWOZDANIE - III Spotkanie Rady Konsultacyjnej 25.08.2015 r.PDF292 kB

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.