IV Spotkanie Rady Konsultacyjnej Karpackiego Uniwersytetu Partycypacji

14 września br. (poniedziałek)  w sali narad Urzędu Gminy w Przemyślu odbyło się IV Spotkanie Rady Konsultacyjnej Gminy Przemyśl ds. budowy Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych w Gminie Przemyśl.

Kolejny etap prac nad Strategią Rozwiązywania Problemów Społecznych na lata 2015-2020 w Gminie Przemyśl, dotyczył rozpoznania zasobów, zaplanowaniem rezultatów, budowaniem wskaźników, planowaniem działań, zaplanowaniem kosztorysów działań oraz zaprojektowaniem programów działań.

Wskazano kolejny CEL Strategii dot. osób starszych jako:

AKTYWIZACJA I WSPARCIE SENIORÓW Z TERENU GMINY PRZEMYŚL. 

DZIAŁANIA:

  • Utworzenia Rady Seniorów,
  • Warsztaty Międzypokoleniowe,
  • Rozpoznanie (diagnoza) rzeczywistych potrzeb, w tym; wiodących aktywności osób starszych,
  • Stworzenie Bazy Danych aktywnych seniorów,
  • Stworzenie miejsca realizacji pasji – Gminne Centrum Aktywności Społecznej lub Gminne Centrum Kulturalne.
  • Rozwój Pomocy Sąsiedzkiej – Tworzenie Grup Samopomocowych dla osób starszych,
  • Programy edukacyjne z udziałem osób starszych,
  • Koncerty młodzieży szkolnej dla osób starszych.

Ustalono termin kolejnego spotkania (29 września 2015 r. - wtorek) na którym zajmiemy się; analizą SWOT tj. rozpoznaniem mocnych i słabych stron oraz szans i zagrożeń w działaniach związanych z programowaniem Strategii. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy mogą włączyć się jeszcze do budowania Strategii.

 

Attachments:
FileDescriptionFile size
Download this file (SPRAWOZDANIE-IV_spotkanie_Rady_ Przemyśl_14_09_2015.pdf)SPRAWOZDANIE - IV Spotkanie Rady Konsultacyjnej 14.09.2015 r.PDF324 kB

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.