Rodzinny Rajd Pieszy

W dniu 20.09.2015 r. odbył się Rodzinny Rajd Pieszy zorganizowany w ramach projektu "PODAJ DALEJ – profilaktyka przemocy domowej w Gminie Przemyśl".

Pogoda spłatała nam psikusa i niedzielny poranek przywitał nas w strugach deszczu. Tym bardziej szczególne brawa należą się tym osobom/rodzinom, które zdecydowały się wziąć udział w Rajdzie. Około godziny 14 uzbrojeni w parasole, kalosze i odzież przeciwdeszczową uczestnicy pojawili się na starcie w Pikulicach Górnych. 

Rajd poprowadziła Pani Stanisława Bańcarz - członek Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, Oddział im. M. Orłowicza w Przemyślu. Na trasie wiodącej przez: Pikulice Górne – Fort V Grochowce – Grochowce Stadion Sportowy na uczestników rajdu czekały 4 stacje.

Pierwsza zaraz po starcie, była lekcją historii dot. miejscowości Grochowce i ich okolic przez którą przeprowadziła nas przewodniczka.

Druga stacja zaplanowana została na Forcie V Grochowce, gdzie zwiedziliśmy fort artyleryjski Twierdzy Przemyśl i poprzez ciekawe opowieści przewodnika, a także mieszkańców Gminy Przemyśl poczuliśmy klimaty życia w koszarach oraz poznaliśmy trudne dzieje fortu.

Następnie polnymi drogami podziwiając krajobrazy pogórza przemyskiego udaliśmy się do kościoła w Grochowcach (stacja 3), gdzie przywitał nas proboszcz ks. Zbigniew Szewczyk. Gospodarz zaprosił nas do świątyni, gdzie mogliśmy zobaczyć przepiękny XIX wieczny ołtarz z Krystynopola i poznać jego niezwykłą historię.

Nie zważając na niesprzyjające warunki pogodowe uczestnicy maszerowali dzielnie i dotarli do mety na Stadion Sportowy w Grochowcach (stacja 4 ).

Tam, na zmarzniętych lecz wciąż uśmiechniętych piechurów czekało rozpalone ognisko, upieczone kiełbaski, a także ciepły kubek rozgrzewającej herbaty czy kawy. Biesiadowanie uprzyjemnił nam mini koncert w wykonaniu uczennic z Zespołu Szkół w Grochowcach pod opieką Pani Bożeny Stępień oraz wspólne śpiewanie przy akompaniamencie gitary. Kilka popołudniowych godzin minęło bardzo szybko, z niecierpliwością i lekkim niedosytem czekamy na kolejny Rajd mając jednocześnie pewność, że z mieszkańcami Gminy Przemyśl można zrobić wszystko nawet wbrew pogodzie. 

Dziękujemy uczestnikom Rajdu za udział i mile spędzony czas. Szczególne podziękowania składamy również wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację Rajdu, doceniamy Waszą życzliwość, pomoc i wsparcie.

Galeria zdjęć

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.