Pomoc żywnościowa dla potrzebujących

Caritas Archidiecezji Przemyskiej przy współpracy z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Agencja Rynku Rolnego przystąpiła do realizacji Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym. Celem programu jest zapewnienie najuboższym mieszkańcom powiatu przemyskiego pomocy żywnościowej.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Przemyślu informuje, że pomoc kierowana jest do rodzin i osób spełniających kryteria określone w art. 7 ustawy o pomocy społecznej, których dochód nie przekracza 200% kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania z pomocy społecznej tj. 1268 zł dla osoby samotnie gospodarującej i 1028 zł dla osoby w rodzinie.

Dystrybucja produktów żywnościowych oraz realizacja działań towarzyszących od m-ca stycznia br. odbywa się w Centrum Charytatywnym Caritas  Archidiecezji Przemyskiej przy ul. Kapitulnej 1 w Przemyślu.

Żywność unijna z programu FEAD będzie wydawana w każdy wtorek, środę, czwartek i piątek w godzinach od 9.00 do 13.00.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.