Bezpieczne ferie zimowe – informacje dla rodziców

15 lutego na terenie województwa podkarpackiego rozpoczną się ferie zimowe. Dla wielu uczniów to czas wyjazdów na kolonie, zimowiska czy obozy sportowe. Mając na uwadze świadomość zagrożeń i konieczność podjęcia działań prewencyjnych służących zapewnieniu właściwego poziomu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży, podajemy do wiadomości rodziców ważne numery kontaktowe:

  • Zgłoszenia kontroli autobusu przed planowanym wyjazdem w trasę można dokonać dzwoniąc na uruchomiony przez Wojewódzką Inspekcję Transportu Drogowego w Rzeszowie numer 17 850 46 71 lub w bezpośrednio w zakładce http://witd.rzeszow.pl/bezpieczny-autokar

  • Sprawdzenie wiarygodności organizatorów zimowych wypoczynków dla dzieci i młodzieży możliwe na specjalnej interwencyjnej linii uruchomionej przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie pod nr 728 832 622 lub też poprzez  bazę danych na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej http://wypoczynek.men.gov.pl/rejestracja/index.phpparam=Start_mainPage

Ponadto rodzice powinni pamiętać o przekazaniu wyjeżdżającym na ferie dzieciom najważniejszych numerów alarmowych: 

  • 112 – ogólnopolski numer ratunkowy
  • 985 oraz 601 100 300 – numery ratunkowe w górach
  • 999 – pogotowie ratunkowe
  • 998 – straż pożarna
  • 997 – policja
  • 986 – straż miejska

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.