Zaproszenie na spotkanie

Przemyskie Biuro Powiatowe ARiMR we współpracy z Urzędem Skarbowym w Przemyślu serdecznie zaprasza Koła Gospodyń Wiejskich na spotkanie, które odbędzie się dnia 15 marca 2019 r. o godz. 1000 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Przemyśla, ul. Rynek 1, 37-700 Przemyśl.

 Podczas spotkania zostaną omówione praktyczne aspekty działalności KGW w zakresie podatkowym, w szczególności:

  • Uprawnienia i obowiązki kół wynikające z ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz z rozporządzenia z dnia 7 stycznia 2019 r. w sprawie prowadzenia uproszczonej ewidencji przychodów i kosztów przez koła gospodyń wiejskich (Dz. U. z 2019 r., poz. 70).
  • Tryb i terminy składania zawiadomień o wyborze prowadzenia uproszczonej ewidencji przychodów i kosztów przez koła rozpoczynające/kontynuujące działalność oraz zasady jej prowadzenia.
  • Dochody podlegające opodatkowaniu oraz zwolnione z opodatkowania.
  • Tryb i terminy dokonywania rozliczeń podatkowych, w tym składania zeznań podatkowych przez koła działające i rozpoczynające działalność, w tym jako stowarzyszenia.
  • Dyskusja.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.