Szczepienia lisów

Szanowni Państwo!

W terminie od 4 do 13 kwietnia br. przeprowadzana jest wiosenna akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie.

Uodparnianie lisów prowadzone jest na całym Podkarpaciu poprzez zrzuty z samolotów szczepionki doustnej oraz wykładanie ręczne (wokół osiedli ludzkich). Wykładana przynęta – wydająca specyficzny zapach – zawiera w środku aluminiowo-plastikowy pojemnik z płynną szczepionką. Niestety miejsca nie są w żaden sposób oznaczone!

W okresie trwania akcji szczepień lisów i przez 14 dni po jej zakończeniu zaleca się na terenach objętych szczepieniem trzymanie w zamknięciu mięsożernych zwierząt domowych. W danym okresie nie powinno się psów wypuszczać a nawet podczas spacerów na smyczy należy ich bardzo pilnować.

Spożycie tego preparatu może nie tylko zaszkodzić naszym dzieciom i pupilom, ale także przyczynić się do ich śmierci!

 

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.