SP w Nehrybce: 30.07.2019r. odbyło się spotkanie informacyjno-konsultacyjne w sprawie świadczenia wychowawczego 500+ i "dobry start" 300+

30 lipca 2019r. (wtorek) –  w siedzibie Szkoły Podstawowej w Nehrybce odbyło się spotkanie rodzin zainteresowanych świadczeniem wychowawczym (500+) i świadczeniem „dobry start” (300+).

Zasady składania wniosków oraz sposób ich realizacji omówiła Pani Małgorzata Dankowska – Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, zapewniając o ułatwieniach wprowadzonych nowymi przepisami prawa tj. świadczenia 500+ od pierwszego dziecka, i niezależnie od dochodu, a także o zmianie terminów składania wniosków, które aktualnie wystarczy złożyć raz na dwa lata.

W spotkaniu uczestniczyli też przedstawiciele struktur samorządu gminnego w osobach; Pani Krystyny Wojtyło – sekretarz Gminy, Pani Janiny Kwiatkowskiej – radnej Rady Gminy Przemyśl, Pani Małgorzaty Rysak – dyrektor Szkoły Podstawowej w Nehrybce i Pana Ryszarda Wołoszyna – kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przemyślu oraz Pani Heleny Radochońskiej – Przewodniczącej Rady Seniorów Gminy Przemyśl.

Uczestnicy spotkania z zainteresowaniem wysłuchali informacji dotyczących funkcjonowania systemu wsparcia rodzin w Gminie Przemyśl, a wszystkie dzieci przybyłe wraz z rodzicami na to spotkanie otrzymały upominki przygotowane przez przedstawicieli Wojewody Podkarpackiego oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Przemyślu.

Warto odnotować, że poczęstunek przygotowany przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Nehrybce wielce przypadł do gustu wszystkim uczestnikom spotkania, zaś słodkimi smakołykami świeżo upieczonymi przez nasze Panie szczególnie zajadały się dzieci… choć nie tylko one.

Attachments:
FileDescriptionFile size
Download this file (SP_Nehrybka_30-07-2019_foto.7z)Galeria z fotografii [skompresowany plik w formacie 7zip] 3117 kB

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.