II Bieg Pokoleń

6 czerwca 2015 roku w Zespole Szkół w Ostrowie odbył się Piknik Szkolny połączony z II Biegiem Pokoleń i I Wyścigiem Rowerowym ,,Junior XC Ostrów”. Mimo trwającego długiego weekendu znaleźli się chętni do wzięcia udziału w obu imprezach sportowych i skorzystania z atrakcji zaoferowanych przez szkołę.

O godzinie 13.00 dyrektor szkoły Grzegorz Kozioł i wójt Gminy Przemyśl Andrzej Huk rozpoczęli piknik, potem grupa przedszkolaków pod opieką nauczycielki Marii Fejdasz przywitała wszystkich obecnych swoim występem pt. ,,Spotkanie bajek”, a o 13.30 wystartował już pierwszy wyścig rowerowy najmłodszych, którzy- wspomagani przez rodziców- odnieśli swe pierwsze zwycięstwo w życiu, kończąc krótką trasę wyznaczoną w przyszkolnym parku. Po nich ścigali się ze sobą uczniowie szkoły podstawowej, a następnie - już na trudniejszą i dłuższą trasę po Ostrowie - wyruszyli gimnazjaliści i dorośli zawodnicy.

Po wyścigach rowerowych przyszedł czas na biegaczy. O 15.30 ruszyli w trasę o długości 1,6 km juniorzy- uczniowie nauczania początkowego i szkoły podstawowej. Wśród najmłodszych dziewcząt najlepsze były: Julia Błaszczak (naucz. początk.) i Klaudia Krawczyk (szk. podst.), a wśród chłopców- Rafał Klinger (naucz. początk.) i Dominik Łabędzki (szk. podst.)

O 16.00 na starcie do przebiegnięcia dystansu ok. 6 kilometrów stanęli uczniowie gimnazjum i dorośli. Ich trasa nie należała do najłatwiejszych, bo trzeba było na pewnym odcinku biec pod górę, ale każdy uczestnik biegu z mniejszym lub większym trudem ją pokonał i dotarł na metę. Spośród mężczyzn pierwszy przekroczył ją Łukasz Lubowicki, a najszybszą panią okazała się być - Weronika Klinger.

Zwycięzcy otrzymali statuetki i nagrody, a wszyscy uczestnicy biegu - certyfikaty.

Po części sportowej zawodnicy i ich kibice mogli odpocząć na terenie pięknego parku otaczającego szkołę, zjeść coś z grilla, na deser - domowe ciasto, a w ramach rekreacji - popatrzeć na występ grup tanecznych Szkoły Tańca AZ i zespołów wokalno-tanecznych z Klubu Wojskowego V Batalionu Strzelców Podhalańskich oraz uczennic szkoły: Natalii Jendo, Wiktorii Piotrowskiej i Julii Wójcickiej.

Atrakcją dla dzieci były tradycyjne - dmuchane skakanki, tor gokartowy, stragany z zabawkami i wata cukrowa, a także przygotowane przez gimnazjalistów dla najmłodszych-koło fortuny.

Około godziny 17.00 odbyła się licytacja prac uczniów i pamiątek związanych ze szkołą. Pieniądze uzyskane z licytacji pomogą szkole przygotować uroczystość z okazji jej 130-lecia istnienia.

Dla tych, którym brakowało jeszcze wrażeń sportowych, pani Agnieszka Kuriańczyk przygotowała trening spalający kalorie fitness dance . Było intensywnie i wesoło. Sport stał się klamrą spajającą imprezę. O 20.00 wszyscy zmęczeni, ale pełni wrażeń rozeszli się do domów.

Galeria Zdjęć

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.