IX Święto Pieroga

Po raz dziewiąty najodważniejsze kucharki naszej gminy rywalizowały ze sobą w konkursie lepienia pierogów na czas. Sędziowie oprócz ilości ulepionych pierogów zwracali uwagę również na ich wygląd oraz estetykę wykonania. Uczestniczki łącznie wykonały ponad 1000 pierogów a wśród nich najlepsze okazały się Panie reprezentujące sołectwo Witoszyńce lepiąc ich ponad 160. Na drugim miejscu uplasowały się  Panie z sołectwa Łętownia, natomiast trzecie miejsce zajęły Panie z sołectwa Ostrów. Nagrody wręczył osobiście Wójt Gminy Przemyśl Pan Andrzej Huk.

Jednak to nie był koniec atrakcji w tym dniu. W trakcie imprezy organizowano liczne zabawy dla dzieci i dorosłych a na scenie można było podziwiać dorobek artystyczny ościennych gmin. Na stoiskach zorganizowanych przez reprezentacje poszczególnych gmin można było zakosztować lokalnych i bardzo wykwintnych potraw, którymi zachwyciłby się niejeden smakosz. Wielką i niecodzienną atrakcją okazał się sprzęt pancerny – czołg T72M2, który zaprezentowali nam oficerowie z I Batalionu Czołgów w Żurawicy.

Imprezę uświetnił występ gwiazdy wieczoru Gosi Andrzejewicz, po którym najwytrwalsi mogli bawić się przy muzyce zespołu Iluzer.

Galeria zdjęć

Nowiny 24 - artykuł + film

TV Podkarpacka - Artykuł oraz wywiady

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.