Czas dożynek w Gminie Przemyśl i Powiecie Przemyskim

Pszenica, jęczmień, żyto, owies i proso. Tak to dożynki!!! Święto chleba, plonów i tych wszystkich, którzy je zebrali. Grochowce, Pikulice i Kalwaria Pacławska – to tam można było podziwiać przepiękne wieńce, wymagające wiele, pracy i cierpliwości.

Nim jesień zawita na dobre, trzeba wykorzystać ostatnie letnie dni na zabawę. Gospodarze wraz z włodarzami częstowali chlebem, a swoimi występami zebranych gości zabawiały zespoły ludowe oraz dziecięce.

Był to również czas, aby wręczyć odznaczenia najbardziej zasłużonym mieszkańcom.
Nie brakowało podziękowań i gratulacji oraz radości z odniesionych sukcesów.

Zabawa przy muzyce trwała do późnych godzin wieczornych, nie popsuła jej nawet kapryśna pogoda. Żałować jedynie można, że obchody trwają tak krótko i do następnych trzeba czekać cały rok. 

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.