XV GMINNE I POWIATOWE SPOTKANIA PROFILAKTYCZNE zakończyły się uroczystą Galą – „KROKUSY 2018”, która miała miejsce dnia 26 maja 2018 r. w Kalwarii Pacławskiej.

Do głównego wyróżnienia i nagrody Statuetki „KROKUSA – 2018” w wyniku rywalizacji na szczeblu powiatowym, która odbyła się 22 maja 2018 r. w siedzibie Szkoły Podstawowej im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Grochowcach – Gmina Przemyśl; w poszczególnych kategoriach aktywności uczniów, zostali nominowani:

Poezja profilaktyczna:

• Gmina Żurawica reprezentowana przez Weronikę Stochła uczennicę SP  w Wyszatycach – zaprezentuje swój wiersz pt. „Ku Trzeźwości Narodu”.
  • Gmina Krasiczyn reprezentowana przez Katarzynę Lisowiec uczennicę  SP w Krasiczynie.
  • Gmina Przemyśl reprezentowana przez Karolinę Kogut uczennicę SP  w Grochowcach.

„Hobby”:

• swoje Hobby zaprezentowały uczennice SP w Krasiczynie; Milena Lenecka, Katarzyna Lisowiec, Amelia Urban, Sylwia Stadnik,  Martyna Foryś, Oliwia Burdziak i Wiktoria Kurpyta.
  • z Gminy Przemyśl swoje Hobby przedstawił Michał Stadnik – uczeń SP w Hermanowicach.
  • a z Gminy Żurawica; Kacper Łamasz uczeń SP w Wyszatycach

Prace plastyczne (plakat) prezentowali:

• z Gminy Żurawica: praca Anieli Skoczylas z SP w Orzechowcach.
  • z Gminy Krasiczyn: prace – Mileny Leneckiej uczennicy SP w Krasiczynie, Natalii Amarowicz i Klaudii Świetlickiej uczennic SP Olszanach.
  • z Gminy Przemyśl: prace Kingi Barnuś uczennicy SP w Łętowni, Wiktorii Paśkiewicz uczennicy ZSz w Krównikach i Michała Stadnika ucznia SP w Hermanowicach

Piosenka Profilaktyczna:

• Gminę Krasiczyn reprezentował Zespół WWM w składzie: Wiktoria Kurpyta. Wiktoria Olszańska, Milena Lenecka, uczennice SP w Krasiczynie, które wykonały piosenkę pt. „Żyj marzeniami”
  • Gminę Przemyśl reprezentowała Martyna Burchała - uczennica SP w Grochowcach, która wykonała piosenkę pt. „Alkohol na długo tu nie zamieszka”

Konkurs wiedzy profilaktycznej:

• Gmina Przemyśl – reprezentowana przez uczniów SP w Hermanowicach w składzie Michał Stadnik, Paweł Maciejowski, Aleksandra Kielar.
  • Gmina Krasiczyn – reprezentowana przez uczniów SP w Krasiczynie w składzie Julia Mroczek, Filip Zwoliński i Szymon Katan.
  • Gmina Żurawica – reprezentowana przez uczniów ZSz Nr 1 w Żurawicy w składzie Aleksandra Fac, Dagmara Pytlak i Paula Ulanowska.

Profilaktyk – opiekun i wychowawca dzieci i młodzieży:

• KRASICZYN – Pani Katarzyna Ryniak,
  • PRZEMYŚL – Pani Anna Pomianek,
  • ŻURAWICA – Pan Jan Semków,

którzy decyzją Kapituły Statuetki KROKUSA – 2018 otrzymali to zaszczytne wyróżnienie.

Statuetkę KROKUSA 2018 – w rywalizacji uczniowskiej otrzymali:

• Karolina Kogut uczennica SP w Grochowcach – w kategorii poezji profilaktycznej,
  • Milena Lenecka, Katarzyna Lisowiec, Amelia Urban, Sylwia Stadnik, Martyna Foryś, Oliwia Burdziak i Wiktoria Kurpyta uczennice SP w Krasiczynie – w kategorii „moje hobby”,
  • Aniela Skoczylas uczennica SP w Orzechowcach – w kategorii „plakat profilaktyczny”,
  • Martyna Burchała uczennica SP w Grochowcach – w kategorii „piosenka profilaktyczna”,
  • Michał Stadnik, Paweł Maciejowski i Aleksandra Kielar uczniowie SP w Hermanowicach, którzy zwyciężyli w turnieju wiedzy profilaktycznej.

Ponadto Kapituła Statuetki „KROKUSA” zaproponowała przyznanie tego wyróżnienia – Statuetki „KROKUSA” za rok 2018 - ks. bp Tadeuszowi Bronakowskiemu, Przewodniczącemu Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości, uznając w ten sposób wkład Jego Ekscelencji w szerzenie idei abstynencji i trzeźwości poprzez inicjatywę i przeprowadzenie wielkiego dzieła jakim jest Narodowy Kongres Trzeźwości – 2017 i jego owoce utrwalone i realizowane na bieżąco w Narodowym Programie Trzeźwości – Ku Trzeźwości Narodu.

Przyznano też to wyróżnienie Panu Pawłowi Kotuli; pełniącemu obowiązki rzecznika Centrali Bractwa Trzeźwości AP – mieszkańcowi Gminy Przemyśl, który równocześnie przewodzi Bractwu Trzeźwości w Hermanowicach, szerząc aktualnie jego idee na terenie Gmin: Dubiecko i Żurawica.

Kapituła Statuetki „KROKUSA” – szczególnej nagrody i wyróżnienia Gminnych i Powiatowych Spotkań Profilaktycznych w Przemyślu; pragnie podziękować wszystkim uczestnikom tegorocznych SPOTKAŃ; za pomoc w realizacji szczytnych idei tego przedsięwzięcia oraz organizacji spotkań w Krasiczynie, Żurawicy, Ujkowicach, Grochowcach i Kalwarii Pacławskiej.

Mające 15. letnią już tradycję Gminne i Powiatowe Spotkania Profilaktyczne „KROKUSY”, dzięki zaangażowaniu wielu osób – na poziomie gminnym i powiatowym – wzbudzają nadzieję dalszego rozwoju tej inicjatywy, „rozkwitania niczym wiosenne KROKUSY”, symbolizujące idee trzeźwego, twórczego i mądrego życia młodych ludzi.

Z poważaniem, w imieniu Kapituły Statuetki KROKUSA - Ryszard Wołoszyn

Krokusy - Zdjęcie