Sprzątanie świata

Serdecznie zapraszamy do udziału w szczególnej, bo jubileuszowej Akcji Sprzątanie świata – Polska 2018 pod hasłem „Akcja- segregacja!”.

PLANOWANY TERMIN AKCJI: 21-22-23 WRZEŚNIA

Celem tegorocznej edycji jest wspomożenie selektywnej zbiórki odpadów. To bardzo ważne ze względu na lepsze wykorzystywanie zasobów, które „zamrażamy” w odpadach oraz poszanowanie środowiska, oszczędność energii i wody. Ale jest to istotne także ze względu na konieczność osiągnięcia przez polskie gminy poziomu 30% recyklingu już w tym roku, a przez Polskę poziomu 50% recyklingu odpadów z gospodarstw domowych już za dwa lata, w roku 2020. Aktualnie z gospodarstw domowych do recyklingu trafia ok. 13% odpadów, a musimy w ciągu dwóch lat zacząć zbierać ich poprzez selektywną zbiórkę trzykrotnie więcej! Segregacja odpadów jest także jedną z podstaw Gospodarki Obiegu Zamkniętego (Circular Economy), którą wdrażają Polska i wszystkie inne państwa Unii Europejskiej. W ramach tegorocznej edycji zwracamy uwagę na rolę, jaką każdy z nas może odegrać w tworzeniu i funkcjonowaniu systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w gminie oraz w budowaniu czystego środowiska, na co dzień oraz promowaniu obowiązującego od 1 lipca 2017 r. standardu selektywnej zbiorki. A możemy to zrobić w bardzo prosty sposób – zostając strażnikiem czystości i porządku w swojej gminie.

Udział w akcji można zgłaszać do dnia 31 lipca 2018 r. do godziny 15:00

1) telefonicznie 670 48 00 w. 33

2) lub faxu 16 670 5277

podając:

• nazwę, adres i telefon instytucji
  • liczbę osób sprzątających

Sprzątającym zapewniamy nieodpłatny odbiór odpadów zebranych w trakcie akcji i złożonych w ustalonych miejscach oraz worki i rękawice ( w miarę posiadanych możliwości).

Firmą odbierającą odpady będzie: FBSERWIS KARPATIA Sp. z o.o. Zakład w Przemyślu, ul. Bakończycka 7, tel. 0 16 6751541/42.

Gorąco zachęcamy do czynnego uczestnictwa w porządkowaniu ogólnodostępnych miejsc spotkań, sportu, rekreacji, chodników, parków, placów zabaw itp. miejsc.

Nie bądź obojętny – zadbaj o swoje najbliższe otoczenie, w którym żyjesz.