Wywieś Flagę - Świętuj Niepodległość

Akcja skierowana do społeczności Gminy Przemyśl

Zachęcamy mieszkańców naszej gminy do wywieszenia

flag narodowych w dniu 11 listopada, z okazji

Narodowego Święta Niepodległości Polski

Wywieszając biało - czerwoną flagę podczas Narodowego Święta Niepodległości dajemy wyraz naszym patriotycznym uczuciom

Okażmy przez to należną pamięć tym, którzy wnieśli w nasze czasy

WOLNOŚĆ I SUWERENNOŚĆ

Honorowy patronat nad akcją objął Pan Andrzej Huk - Wójt Gminy Przemyśl

Akcja zainicjowana przez Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół w Hermanowicach

Cele akcji:

• aktywne i powszechne uczczenie  rocznicy uchwalenia Narodowego Święta Niepodległości Polski i innych ważnych wydarzeń historycznych
  • wzbudzanie szacunku dla symboli  narodowych, tradycji i historii Polski
  • pobudzanie aktywności  społecznej i kształtowanie postaw patriotycznych czasu pokoju wśród młodego pokolenia Polaków
  • rozwijanie poczucia dumy z niepodległości i suwerenności naszej Ojczyzny
  • nadanie właściwej formy i oprawy obchodom świąt narodowych oraz ważnych wydarzeń  poprzez masową dekorację budynków flagami narodowymi.

Dyrektorów i nauczycieli ze szkół Gminy Przemyśl zachęcamy do rozpropagowania akcji wśród uczniów i ich rodzin, jak również wśród całej społeczności lokalnej, poprzez informacje na stronie internetowej szkoły, gazetkach, tablicach informacyjnych  i apelach.

Zachęcamy do uczczenia Narodowego Święta Niepodległości również poprzez wpięcie w odzież wstążeczek z barwami narodowymi( mogą to zrobić przedstawiciele Samorządów Uczniowskich poszczególnych szkół)  przed mszami świętymi za Ojczyznę, odprawianymi w kościołach poszczególnych miejscowości w gminie.

Koordynator akcji :  p. Andżelika Goraś - nauczyciel ZS w Hermanowicach
kontakt : (16) 675-18-33