26 sierpnia 2018 toku uroczystą Mszą Świętą w Kościele Parafialnym w Nehrybce rozpoczęły się Dożynki w Gminie Przemyśl.

Po zakończeniu Mszy, uroczysty korowód wieńców przemaszerował pięknie udekorowanymi uliczkami Nehrybki na plac szkolnym, gdzie rozpoczęła się dalsza część uroczystości. Po przywitaniu zaproszonych gości i uczestników Dożynek nastąpiła prezentacja pięknych wieńców dożynkowych. Wieńce przygotowało 10 sołectw z terenu Gminy. Wszystkie piękne i zachwycające publiczność zostały "obśpiewane" i wręczone wybranym przedstawicielom lokalnych społeczności. Występy artystyczne przygotowane zostały przez nauczycieli i dzieci z Zespołu Szkół w Nehrybce oraz nauczyciele z SP w Hermanowicach. W trakcie przemarszu korowodu oraz na scenie przygrywała kapela „Czy się wali, czy się pali”, której serdecznie dziękujemy.

Podkreślić należy ogromne zaangażowanie i ogrom pracy włożony przez mieszkańców Nehrybki pod wodzą Starostów Dożynek pani Janiny Kwiatkowskiej i pana Macieja Marczakiewicza, Stowarzyszenia "Jawor" z Panią Prezes Anną Hałyk oraz druhów z OSP Nehrybka.

Serdecznie gratulujemy Nehrybce tak świetnie przygotowanej uroczystości i dziękujemy za to, że mogliśmy uczestniczyć w tym podniosłym i ważnym dla naszej gminnej społeczności wydarzeniu.