Święto Niepodległości w Gminie Przemyśl

W wigilię 11 listopada w Ostrowie odbyły się uroczyste Gminne Obchody Święta Niepodległości.

O godzinie 17:00 rozpoczęła je uroczysta Msza Święta w Kościele w Ostrowie z udziałem pocztów sztandarowych szkół i jednostek OSP z terenu Gminy.

Po Mszy uczestnicy udali się pod Pomnik Patriotów Polskich, gdzie po odśpiewaniu Hymnu Narodowego, powitaniu zaproszonych gości oraz prezentacji patriotycznych wierszy przez uczennice Zespołu Szkół w Krównikach, okolicznościowe przemówienia wygłosili: Władysław Maciupa - v-ce Przewodniczący Rady Powiatu Przemyskiego, Wójt Gminy Żurawica Krzysztof Składowski, Wójt Gminy Przemyśl Andrzej Huk.

Następnie delgacje złożyły kwiaty pod Pomnikiem w asyście waryty honorowej harcerzy i rekonstruktorów.

Po zakończeniu uroczystości pod Pomnikiem uczestnicy udali się do Domu Ludowego w Ostrowie na uroczysty Koncert Laureatów I Gminnego Konkursu Pieśni i Piosenki Patriotycznej. Po zakończeniu wspaniałego występu młodzieży miejscowe stowarzyszenia Adsum zaprosiło na poczęstunek i wspólne świętowanie przy kawie, herbacie, przekąskach i ciastkach.

Galeria zdjęć

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.