Poświęcenie nowego wozu strażackiego

7 maja 2016 roku to data długo wyczekiwana w kalendarzu Ochotniczej Straży Pożarnej w Witoszyńcach. Tego dnia jednostka otrzymała nowy wóz strażacki.

Cała uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą, celebrowaną przez ks. Kapelana Mariana Hofmana oraz Proboszcza Witoszyniec – ks. Zbigniewa Szewczyka. Po mszy druhny i druhowie przemaszerowali w uroczystym szyku na plac przed Świetlicą Wiejską w Witoszyńcach, gdzie zaproszonych gości przy muzyce strażackiej kapeli „Czy się wali, czy się pali” powitała druhna Małgorzata Czerkawska. Następnie Wójt Gminy Przemyśl podziękował wszystkim za wsparcie, życzył strażakom udanej i owocnej pracy przy użyciu nowego nabytku. Korzystając z okazji Wójt wręczył na ręce prezesów wszystkich jednostek OSP naszej gminy dyplomy oraz złożył życzenia i gratulacje z okazji Dnia Strażaka.

Po poświęceniu przez ks. Kapelana Mariana Hofmana nowego pojazdu, nastąpiło oficjalne przekazanie go przez Wójta i Prezesa ZOP ZOSP RP naczelnikowi OSP Witoszyńce – druhowi Kazimierzowi Krupikowi. Po zademonstrowaniu gotowości bojowej samochodu, głos zabrali zebrani goście: Wicestarosta Przemyski – Marek Kudła, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Przemyślu – Witold Kazienko, Brygadier Adam Sosnowski Komendant Miejski PSP w Przemyślu oraz matka chrzestna samochodu – Sołtys Wsi Witoszyńce Maria Pilip.

Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości, wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek, w trakcie którego gratulacje złożył Honorowy Prezes ZOP ZOSP RP płk. Stanisław Lula oraz Przewodniczący Rady Gminy Przemyśl – Ryszard Miśniak, przybliżając wszystkim zebranym gościom historię w jaki sposób udało się pozyskać samochód.

Galeria zdjęć

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.