Zawody Sportowo – Pożarnicze Gminy Przemyśl

W dniu 27.08.2016 r. w Wapowcach odbyły się Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze w których uczestniczyły jednostki ochotniczych straży pożarnych z terenu gminy Przemyśl. Zawody były rozgrywane w trzech konkurencjach: musztra, sztafeta pożarnicza i ćwiczenia bojowe. Zawody oceniała komisja sędziowska z Komendy Miejskiej PSP w Przemyślu pod przewodnictwem bryg. Wojciecha Domagalskiego.

Po przeprowadzeniu 3 konkurencji klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco:

• IV miejsce – OSP Grochowce – 140,69 pkt
  • II miejsce – OSP Wapowce – 128,45 pkt
  • I miejsce – OSP Ujkowice – 117,91 pkt
  • III miejsce – OSP Witoszyńce – 138,60 pkt
  • V miejsce – OSP Pikulice – 142,31 pkt

Zwycięskie drużyny otrzymały puchary i dyplomy które wręczyli Wójt Gminy Przemyśl Pan Andrzej Huk i Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Przemyślu Druh Stanisław Szabaga.

Miłym akcentem zawodów było uhonorowanie zasłużonych strażaków medalami i odznakami:

Medalami Za Zasługi Dla Pożarnictwa zostali odznaczeni:

• Srebrnym - druh Dariusz Kinasz – OSP Wapowce
  • Złotym - druh Waldemar Siwy – OSP Grochowce
  • Brązowym - druh Artur Fiałkiewicz – OSP Grochowce
                     - druh Adam Rowiński – OSP Wapowce
                     - druh Stanisław Rowiński – OSP Wapowce

Odznaki Strażak Wzorowy otrzymali:

• druh Damian Kinasz – OSP Wapowce
  • druh Grzegorz Radoń – OSP Wapowce
  • druh Mariusz Halik – OSP Grochowce
  • druh Krzysztof Szymczycha – OSP Grochowce
  • druh Piotr Kubas – OSP Wapowce
  • druh Marek Butrak – OSP Grochowce

O wspaniałą oprawę zawodów zadbali gospodarze druhowie z OSP Wapowce  oraz członkinie Stowarzyszenia Dla Wsi Wapowce.