Barszcz Sosnowskiego na terenie Gminy Przemyśl

Ostrzeżenie !

BARSZCZ SOSNOWSKIEGO NA TERENIE GMINY PRZEMYŚL!!!!!

BARSZCZ SOSNOWSKIEGO W HERMANOWICACH !!!!!

BARSZCZ SOSNOWSKIEGO W DOLINIE SANU, WIARU I ICH DOPŁYWÓW!!!

Urząd Gminy Przemyśl informuje, że w miejscowości Hermanowice na dużym obszarze występuje BARSZCZ SOSNOWSKIEGO. Kontakt z tą rośliną może doprowadzić do ciężkiego poparzenia skóry. Terenem szczególnie zagrożonym jest dolina potoku Malinowski (Malinówka) wzdłuż drogi prowadzącej w kierunku Kupiatycz.

Apelujemy do mieszkańców oraz osób przyjezdnych o zachowanie szczególnej ostrożności w miejscach oznaczonych tablicami, zwracając uwagę na bezwzględny zakaz przebywania tam osób postronnych, szczególnie dzieci. Barszcz Sosnowskiego ma również bardzo negatywny wpływ na zwierzęta. Ogniska występowania barszczu pojawiły się również w innych miejscowościach Gminy Przemyśl.

Jeśli dojdzie do bezpośredniego kontaktu z rośliną należy miejsce poparzone przemyć wodą i unikać ekspozycji na światło. W przypadku wytworzenia pęcherzy, nie należy ich przebijać. Zaleca się kontakt z lekarzem dermatologiem oraz stosowanie lekkich opatrunków.

Przydatne linki dotyczące problemów z barszczem Sosnowskiego:
http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/urazy-wypadki/barszcz-sosnowskiego-jak-rozpoznac-i-leczyc-oparzenia_41798.html

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.