W dniu 8 lutego 2022 roku Zarząd Województwa Podkarpackiego podjął uchwałę w sprawie dofinansowania projektu „Energia Odnawialna dla Gminy Żurawica, Przemyśl, Stubno” ze środków Europejskiego Funduszu Regionalnego.

W IV kwartale 2016 roku Gminy Żurawica, Przemyśl i Stubno podpisały porozumienie a następnie w I kwartale 2017 roku przygotowały i złożyły w ramach ówczesnego naboru wniosek o dofinansowanie w ramach osi priorytetowej III Czysta energia, działania 3.1 Rozwój OZE „projekty parasolowe” RPO WP na lata 2014-2020.

Złożony wniosek został pozytywnie zweryfikowany, oceniony i zakwalifikowany do dofinansowania, jednak z powodu braku wystarczających środków trafił na listę rezerwową z zakładanym dofinansowaniem w kolejnych latach.

W 2016 roku na podstawie naboru chętnych, którzy złożyli deklarację uczestnictwa w projekcie, przygotowali audyt energetyczny i uzyskali akceptację komisji weryfikującej wnioski - została utworzona lista podstawowa i lista rezerwowa mieszkańców zakwalifikowanych do uczestnictwa w projekcie.

Obecnie trwa weryfikacja tej listy – wyznaczenie pracownicy kontaktują się z osobami zakwalifikowanymi w 2016 roku do dofinansowania budowy mikroinstalacji OZE.

Dla zakwalifikowanych do uczestnictwa w projekcie został przygotowany dokument:

„ANKIETA AKTUALIZACYJNA DOBORU INSTALACJI OZE/DEKLARACJA POTWIERDZENIA UDZIAŁU W PROJEKCIE”, po kontakcie z pracownikiem urzędu gminy prosimy o szybką decyzję.

Po weryfikacji i przeanalizowaniu tych ankiet/deklaracji podejmiemy decyzję dotyczącą następnych kroków, o których będziemy Państwa informowali.

Naszym celem jest podpisanie z Państwem w możliwie najszybszym terminie umów, które pozwolą - po wybudowaniu mikroinstalacji - na rozliczanie się z zakładem energetycznym na korzystnych dla prosumentów (którymi Państwo zostaniecie) zasadach.

Prosimy o śledzenie w najbliższych dniach naszej strony internetowej i profilu FB, na których będą pojawiać się kolejne informacje i dokumenty przydatne dla weryfikacji uczestników projektu.

Plików:
Pismo przewodnie