130 Lecie Szkoły w Ostrowie

17 czerwca 2015 roku w Zespole Szkół w Ostrowie odbyła się uroczystość 130-lecia szkoły. Rozpoczęła ją o godzinie 10.30 Msza Św. z udziałem biskupa Stanisława Jamrozka. Po niej cała społeczność szkolna i zaproszeni goście z pocztem sztandarowym na czele przemaszerowali na teren przyszkolnego parku, gdzie odbyła się dalsza część imprezy.

Po wspólnym odśpiewaniu hymnu i przywitaniu gości przez dyrektora szkoły Grzegorza Kozioła, przyszedł czas na ceremonię odznaczenia sztandaru szkolnego, którego dokonał pułkownik Henryk Burdon, członek Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych. Po niej głos zabrali zaproszeni goście: biskup Stanisław Jamrozek, Starosta Podkarpacki Jan Pączek, przedstawiciel Kuratorium Oświaty Ewa Jakubas, dyrektor biura poselskiego Piotra Tomańskiego -Tomasz Wardęga, przedstawicielka biura poselskiego Marka Rząsy, podpułkownik Edmund Matrejek, Wójt Gminy Przemyśl - Andrzej Huk, przedstawiciel rodziców - Zbigniew Foryś i dyrektor szkoły Grzegorz Kozioł.

Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna przygotowana przez uczniów klasy III gimnazjum. Stanowiła ją inscenizacja ,,Legenda o tym, jak Św. Jadwiga pomogła biednemu kamieniarzowi".

Galeria Zdjęć

TV Podkarpacka - Artykuł oraz wywiady

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.