Informujemy, że podpisano umowę na dostawę i montaż urządzeń do instalacji fotowoltaicznych oraz pomp ciepłej wody użytkowej.

17 lutego 2023 roku Wójt Gminy Żurawica Tomasz Szeleszczuk – wyznaczony jako lider projektu, podpisał z przedstawicielem firmy Flexipower Group Sp. z o.o. Sp. komandytowa, Bartoszem Krawczykiem (pełniącym obowiązki dyrektora ds. inwestycji) umowę na dostawę i montaż 464 zestawów instalacji fotowoltaicznych na obiektach mieszkalnych, a także dostawę i montaż 283 sztuk pomp ciepła dla mieszkańców gmin: Żurawica, Stubno i Przemyśl.

Wszyscy Beneficjenci projektu – osoby, które podpisały wcześniej umowę z Gminą Przemyśl powiadomione zostaną (każdy indywidualnie) w najbliższych tygodniach o kolejnych krokach i działaniach w realizacji tego przedsięwzięcia.

Umowa opiewa na kwotę blisko 13 milionów złotych – czyli ponad 7 mln 900 tys. zł obejmujące dostawę i montaż paneli fotowoltaicznych oraz blisko 5 mln zł na dostawę i montaż pomp ciepła. Dofinansowanie ze środków RPO WP 2014-2020 w ramach Działania 3.1. Rozwój OZE wynosi do 83% kosztów kwalifikowanych.

Wsparciem w ramach projektu mogą być objęte osoby fizyczne oraz osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą lub rolniczą, które podpisały umowy z wymienionymi gminami.

W ramach powyższych umów przewidziany jest:

- montaż 464 zestawów instalacji fotowoltaicznych, w tym: 184 szt. na terenie Gminy Żurawica, 213 szt. w Gminie Przemyśl i 67 szt. w Gminie Stubno.

- zainstalowanie 283 pomp ciepła: 114 w Gminie Żurawica, 132 w Gminie Przemyśl oraz 37 na terenie Gminy Stubno.

Inwestycja finansowana jest z Projektu pn. „Energia odnawialna dla Gminy Żurawica, Przemyśl, Stubno”, obejmującego montaż instalacji odnawialnych źródeł energii na obiektach prywatnych mieszkańców w ramach RPO WP na lata 2014-2020, Działanie 3.1 Rozwój OZE – projekty „parasolowe”- nabór nr RPPK.03.01.00-IZ.00-18-001/16 oraz osi priorytetowej XI REACT-EU działanie 11.2 Rozwój OZE- REACT-EU. Numer wniosku  SL: RPPK.03.01.00-18-0066/17.