Nasza młodzież "szturmuje" Twierdzę Przemyśl

Już po raz 15 młodzi pasjonaci historii regionu zmagali się w konkursie historycznym „Twierdza Przemyśl” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 15 w Przemyślu we współpracy z Przemyską Biblioteką Publiczną, Archiwum Państwowym w Przemyślu oraz Towarzystwem Przyjaciół Nauk w Przemyślu.

Coroczny konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Jego ideą jest promowanie wiedzy z okresu I wojny światowej oraz akcentowanie roli jaką odegrała w niej Twierdza Przemyśl.

Wśród „zdobywców” Twierdzy, którzy przebrnęli przez pisemne eliminacje i podjęli zmagania w czasie ustnego finału nie zabrakło uczniów szkół z terenu Gminy Przemyśl. Byli to Kamil Chanas z Gimnazjum w Grochowcach oraz Konrad Pyś ze Szkoły Podstawowej w Krównikach.

Finalistom gratulujemy i dziękujemy za wytrwałą walkę!

Galeria zdjęć

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.