Biało-Czerwony Rajd Rowerowy

Zgodnie z zapowiedziami 2 maja wyruszyliśmy na trasę naszego gminnego rajdu rowerowego aby uczcić Święto Flagi Rzeczypospolitej w wigilię Świętą Konstytucji 3-go Maja.

O godzinie 15:00 ruszyła kilkudziesięcioosobowa grupa cyklistów z Witoszyniec, podzielona na kilka kilkunasto-osobowych zespołów jadących w kilkudziesięcio-metrowych odstępach. Na wielu rowerach powiewały mniejsze lub większe flagi narodowe oraz specjalnie przygotowane na tę okazję chorągiewki z logo rajdu. Rowerzystów poprzedzał nowy samochód Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Witoszyniec, który towarzyszył przez cała trasę cyklistom.

Pierwszy przystanek w Grochowcach obok boiska piłkarskiego, przywitanie uczestników i dogranie spraw organizacyjnych. Skrzyżowanie dróg powiatowych w Grochowcach zabezpieczała miejscowa jednostka OSP.

Następnie rowerzyści przejechali przez Pikulice, gdzie na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką, na granicy z Nehrybką pojawili się strażacy z OSP Pikulice. Cykliści przejeżdżając przez Nehrybkę dotarli do miejscowego Zespołu Szkół, gdzie dołączyła grupa młodzieży na czele z opiekunem z Zespołu Szkół w Hermanowicach. Na tym postoju Wójt przybliżył ideę takiej formy uczczenia Święta Flagi odnosząc się do dziejów barw narodowych.

Kolejny etap rajdu wiódł przez Nehrybkę, kładkę na Wiarze, Łuczyce i Krówniki. Tam w miejscowym Zespole Szkół rowerzyści zostali powitani przez Panią Dyrektor oraz Radnego i Sołtysa. Miłą niespodzianką były babeczki z flagą narodową oraz przygotowane dla uczestników rajdu napoje. Po krótkim odpoczynku wyszykowani do kolejnej części rajdu cykliści zostali zatrzymani przez burzę, której towarzyszył obfity deszcz. Zatrzymał on uczestników rajdu na kilkadziesiąt minut. Szczęście, że ulewa nie zatrzymała cyklistów na trasie na otwartej przestrzeni.

Równolegle o godzinie 16:00 ruszył rajd z Ujkowic, zmagając się ze stromym podjazdem pod fort Bruner i Lipowicę. Cykliści tej części rajdu przejechali obok fortu Łętownia i dotarli po kilkudziesięciu minutach do Ostrowa. Niestety po drodze zmoczeni zostali obfitym deszczem. Na szczęście w Ostrowie czekała pyszna kiełbaska oraz gorące i zimne napoje.

Tymczasem zatrzymani na dłużej w Krównikach rowerzyści zdecydowali ruszyć w dalszą trasę przy siąpiącym już deszczu i znacznie obniżonej temperaturze powietrza. Wjeżdżając do Przemyśla grupa bardzo się podzieliła i jechała w dużych odstępach. Po kilkudziesięciu minutach i zmaganiach z ciągle siąpiącym deszczem uczestnicy rajdu powoli zbliżali się do Ostrowa, gdzie ich przejazd zabezpieczali strażacy z OSP Ostrów i OSP Wapowce.

Zmęczeni ale szczęśliwi cykliści docierali w mniejszych grupach do stadionu w Ostrowie. Podobnie jak na poprzedników czekała ich tam gorąca kiełbasa oraz napoje i ciastka.

Była okazja do rozmów, śpiewów i wspólnych zdjęć. Uczestnicy rajdu na zakończenie spędzili miłe chwile przy dźwiękach gitary oraz przy akompaniamencie specjalnie sprowadzonej na zakończenie rajdu kapeli.
W taki oto sposób, może nieco specyficzny, uczciliśmy Biało- Czerwone barwy narodowe i święta majowe. 
Podziękowania należą się wszystkim tym, którzy wspomogli przygotowanie rajdu oraz zapewnili bezpieczeństwo na jego trasie zorganizowali na zakończenie ognisko.
Przede wszystkim Strażakom z Jednostek OSP, które zapewniły bezpieczeństwo na trasie oraz Stowarzyszeniu ADSUM za przygotowanie ogniska i terenu wokół niego - serdecznie dziękujemy!!!
Dziękujemy i liczymy, że zdarzy się kolejna okazja do wspólnego aktywnego spędzenia czasu.
Zapraszamy do wspólnego świętowania Święta Konstytucji 3-Go Maja w Przemyślu!

Galeria zdjęć

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.