Narodowe Czytanie w ZS w Hermanowicach

3 września 2016 r. w Zespole Szkół w Hermanowicach miało miejsce wspólne Narodowe Czytanie powieści Henryka Sienkiewicza "Quo vadis". Ta ogólnopolska akcja publicznej lektury największych polskich dzieł literackich została objęta honorowym patronatem przez parę prezydencką.

Wzorem lat ubiegłych nasza szkoła włączyła się w Narodowe Czytanie wierząc, że spotkania takie zwiększają zainteresowanie czytelnictwem, przyczyniają się do zwiększenia integracji szkoły ze społecznością lokalną, a przede wszystkim będzie to mile spędzony czas.

Fragmenty arcydzieła literackiego naszego noblisty czytali zaproszeni goście:

pan Andrzej Huk Wójt Gminy Przemyśl, pan Marek Wasiewicz Wiceprzewodniczący Rady Gminy Przemyśl, pan Zbyszek Czerniak radny Gminy Przemyśl, rodzice: państwo Elżbieta Sowa i Mariusz Sowa, pani Dorota Ryś, pan Rafał Laska oraz uczniowie: Piotr Pociask, Paweł Maciejowski i Adrian Kocur.

Całe spotkanie przebiegało w podniosłej starożytnej atmosferze dzięki dekoracji, strojom, śpiewom i tańcom. Uwieńczeniem tego wydarzenia była rzymska uczta.

>>facebook - szczegóły i galerie grafiki>

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.