Szanowni Mieszkańcy, w związku z otrzymywanymi w ostatnim czasie sygnałami o obecności na terenie gminy przedstawicieli firm zajmujących się montażem instalacji fotowoltaicznych, magazynów energii, pomp ciepła, turbin wiatrowych oraz termomodernizacją budynków.

Informujemy, że Urząd Gminy Przemyśl nie współpracuje z żadną firmą w zakresie powyższych programów.

Dlatego przestrzegamy przed:

• podpisywaniem jakichkolwiek dokumentów na terenie swojej posesji,
  • wpłacaniem zaliczek,
  • podawaniem swoich danych osobowych i kontaktowych.

Ostrzegamy przed nieuczciwymi firmami, które powołując się na konieczność wymiany nieekologicznych pieców i możliwość uzyskania dofinansowania z programów takich jak „CZYSTE POWIETRZE”, „MÓJ PRĄD”, „MOJE CIEPŁO” itp., podają się za współpracowników Urzędu, oferując m.in. pompy ciepła czy fotowoltaikę, świadomie wprowadzając mieszkańców w błąd.

W trosce o swoje bezpieczeństwo i pieniądze należy wybierać renomowane firmy. Doradzamy, aby sprawdzić, czy firma w ogóle istnieje (informacje znajdziemy np. w serwisach CEIDG czy KRS), czy posiada uprawnienia SEP, OZE i UDT (np. udt.gov.pl) oraz doświadczenie – poproś o referencje. Warto również porównać oferty innych firm oraz zachować czujność – jeżeli firma proponuje wykonanie usług w bardzo niskiej cenie, może to być podejrzane.

Ponadto informujemy, że Urząd Gminy Przemyśl nie zlecił żadnej firmie/osobom zewnętrznym organizacji spotkań informacyjnych, bezpłatnych audytów nieruchomości pod kątem montażu: instalacji fotowoltaicznej, magazyny energii, pomp ciepła, rekuperacji.

O wszelkich planowanych spotkaniach informujemy na:

• stronie internetowej Urzędu Gminy,
  • facebooku,
  • poprzez sołtysów.

Prosimy o zachowanie ostrożności i zgłaszanie wszelkich podejrzanych sytuacji do Urzędu Gminy lub na policję.