Stowarzyszenie Sołtysów Powiatu Przemyskiego realizuje projekt „Inicjatywa w Powiecie Przemyskim", który jest finansowany ze środków Narodowego Instytutu Wolności NOWEFIO.

W ramach tego projektu każda gmina ma zorganizować inicjatywę wiejsko-sąsiedzką dla swoich mieszkańców, bardzo prosimy, aby do pomocy włączyły się osoby chętne.

W dwóch gminach Stubno i Żurawica zostaną wybrane Rady Seniorów, które będą wspierać działania Wójta w polityce senioralnej.

O terminach realizacji inicjatyw w poszczególnych gminach Powiatu Przemyskiego będą informować plakaty wywieszone na tablicach ogłoszeniowych oraz na stronach internetowych gmin.

Zapraszamy do skorzystania z przygotowanych spotkań w celu integracji wielopokoleniowej oraz zachęty do wyjścia z domu seniorów, a szczególnie osób samotnych.