Akcja Sprzątanie świata - Polska 2019 20-22 września. "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!"

"Fundacja Nasza Ziemia" organizuje Akcję Sprzątanie świata – Polska 2019. Jej finał nastąpi w trzeci weekend września tj. 20-22.

Gmina Przemyśl również włącza się w realizację tej Akcji.

Sprzątanie Świata - plakat

Zapraszamy, więc do wspólnego działania na rzecz poszanowania środowiska szkoły i inne placówki oświatowe, sołectwa, firmy, organizacje pozarządowe, a także osoby prywatne do włączenia się do akcji. Podejmujcie działania, dzięki którym nauczymy się nie tworzyć niepotrzebnych odpadów i będziemy stawać się coraz bardziej odpowiedzialnymi konsumentami, a w konsekwencji dzięki temu nie będziemy zaśmiecać ani w takim stopniu jak dotąd zużywać i niszczyć środowiska.

Zainteresowanych prosimy o dokonanie zgłoszenia do udziału w akcji w Urzędzie Gminy Przemyśl, ul. Borelowskiego 1, w pokoju nr 212a, tel. 16 6704800 w. 32 lub w pokoju nr 209 tel. 16 6704800 w. 33.

W tym roku, jak zawsze, uczestnicy akcji zostaną zaopatrzeni w worki na odpady komunalne oraz rękawiczki ochronne.

Przypominamy o konieczności zachowania wszelkich zasad bezpieczeństwa podczas zbierania śmieci. Nie wolno dotykać wyrzuconych strzykawek, środków medycznych, materiałów opatrunkowych i innych niebezpiecznych przedmiotów.

Firmą odbierającą odpady będzie: FBSERWIS KARPATIA Sp. z o.o. Zakład w Przemyślu, ul. Bakończycka 7, tel. 0 16 6751541/42.

Gorąco zachęcamy do czynnego uczestnictwa w porządkowaniu ogólnodostępnych miejsc spotkań, sportu, rekreacji, chodników, parków, placów zabaw itp. miejsc.