W dniu 11.04 2024 r. w Szkole Podstawowej w Grochowcach odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów laureatom eliminacji gminnych Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Młodzież zapobiega pożarom” oraz eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.
Do udziału w konkursie plastycznym zostało zakwalifikowanych 95 prac w trzech grupach które zostały ocenione przez komisję konkursową,
Czołowe miejsca zdobyli:
Grupa I – dzieci z przedszkoli:
1 miejsce – Lena Gołąb – Przedszkole przy ZS w Nehrybce
2 miejsce – Jagoda Granda - Przedszkole przy ZS w Nehrybce
3 miejsce – Małgorzata Machowska – Przedszkole Niepubliczne ZSS NMPNP w Pikulicach
4 miejsce – Natalia Iwaszko - Przedszkole Niepubliczne ZSS NMPNP w Pikulicach
5 miejsce - Tobiasz Płocica - Przedszkole Niepubliczne ZSS NMPNP w Pikulicach
Grupa II – uczniowie klas I-IV szkoły podstawowej:
1 miejsce – Jagoda Fiałkiewicz – Zespół Szkół w Grochowcach
2 miejsce – Antoni Kędzierski – Zespół Szkół w Nehrybce
3 miejsce – Oliwia Bugira – Szkoła Podstawowa w Ujkowicach
4 miejsce - Hanna Kurtiak – Szkoła Podstawowa w Krównikach
5 miejsce - Miłosz Chruścicki - Zespół Szkół w Nehrybce
Grupa III – uczniowie klas V-VIII szkoły podstawowej:
1 miejsce – Anna Cyrnek – Zespół Szkół w Grochowcach
2 miejsce – Julia Leja - Szkoła Podstawowa w Ujkowicach
3 miejsce – Aleksandra Sapa - Zespół Szkół w Grochowcach
4 miejsce – Bartłomiej Mikłasz - Zespół Szkół w Grochowcach
5 miejsce - Martyna Chomik - Zespół Szkół w Grochowcach

Prace wymienionych uczniów zostały zakwalifikowane do eliminacji powiatowych na których najlepsze lokaty w swoich grupach uzyskały: 1 miejsce – Jagoda Fiałkiewicz,, 3 miejsce - Anna Cyrnek oraz wyróżnienia – Lena Gołąb , Jagoda Granda, Tobiasz Płocica, Hanna Kurtiak i Oliwia Bugira.

Przedszkolacy i uczniowie których prace zostały ocenione najwyżej zostali nagrodzeni upominkami ufundowanymi przez Wójta Gminy Przemyśl Pana Andrzeja Huka natomiast wszyscy uczestnicy konkursu dyplomami.
Następnie uczniowie szkół podstawowych przystąpili do turnieju wiedzy pożarniczej.

Po zaciętej rywalizacji na wysokim poziomie najlepsze wyniki i kwalifikację do eliminacji powiatowych które odbędą się 26.04.2024 r. w Starzawie osiągnęli:
Grupa I - szkoły podstawowe klasy I - IV
1 miejsce – Antoni Kędzierski - Zespół Szkół w Nehrybce
2 miejsce – Emilia Sarna – Szkoła Podstawowa w Ujkowicach
3 miejsce – Miłosz Józefowicz Zespół Szkół w Grochowcach
4 miejsce – Jagoda Fiałkiewicz – Zespół Szkół w Grochowcach
5 miejsce – Oskar Kruczkowski – Szkoła Podstawowa w Krównikach
Grupa II - szkoły podstawowe klasy V - VIII:
1 miejsce – Maciej Sadowski – Zespół Szkół w Ostrowie
2 miejsce – Wiktor Słupek – Zespół Szkół w Ostrowie
3 miejsce – Adrian Siwak – Szkoła Podstawowa w Ujkowicach
4 miejsce - Miriam Nadir – Szkoła Podstawowa w Hermanowicach
5 miejsce – Fabian Siwak – Szkoła Podstawowa w Ujkowicach

Laureaci czołowych miejsc otrzymali dyplomy i atrakcyjne nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Przemyśl Pana Andrzeja Huka. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy.
Podziękowania należą się wszystkim przedszkolakom i uczniom biorącym udział w konkursie i turnieju oraz ich opiekunom za wkład pracy włożony w przygotowaniu do tych zmagań.
Szczególne podziękowania należą się gospodarzowi turnieju Pani Monice Horochwik – Dyrektorce Szkoły Podstawowej w Grochowcach wraz z kadrą za pomoc w organizacji turnieju oraz przygotowanie posiłku dla wszystkich uczestników.
Na podziękowanie zasługują również strażacy z OSP Pikulice i OSP Grochowce którzy zaprezentowali młodym fanom pożarnictwa sprzęt będący na wyposażeniu wozów bojowych możliwości jego użycia jak również praktycznie przećwiczyli udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej.

Pod koniec kwietnia laureaci eliminacji gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej mieli okazję reprezentować gminę na szczeblu powiatowym. Z dumą informujemy, że uczniowie z terenu naszej gminy zdobyli trzy pierwsze miejsca w kategorii klas I-IV oraz dwa pierwsze miejsca w kategorii VI-VIII. Zwycięzcy etapu powiatowego otrzymali kwalifikację do Turnieju Wojewódzkiego. Życzymy sukcesów.