W niedzielę, 12 maja 2024 r., w Szkole Podstawowej w Ujkowicach rozegrany został XXXIX Turniej Szachowy im. Tadeusza Maczugi. W tym roku do rywalizacji szachowej przystąpiło 50 zawodników wpisanych na listę startową w 3 grupach wiekowych. Na Turniej przyjechali zawodnicy z różnych Klubów Szachowych. Gościliśmy szachistów : „TKKF Drogowiec Kraków”, „UKS Bakcyl Bielany”, „Bystrovia Bystrowice”, „UKS SP1 Leżajsk”, „ KS Gambit Przeworsk”, „LKS Kańczuga”, „ KS Roszada Przemyśl”, „S-KKS Przemyśl”, „NSP Kamon Przemyśl”, „LKS Kosienice”,. Odwiedzili nas również szachiści niezrzeszeni z Przemyśla, Krasiczyna, Żurawicy i Nizin.

O godz. 10.00 Dyrektor Szkoły P. Sławomir Jakubiec oficjalnie otworzył Turniej. Wyraził swoją wielkość radość wobec tak licznej grupy szachistów, życząc im powodzenia i wygranej w Turnieju.

Turniej rozegrany został na dystansie 7 rund - tempo gry – 10"+5’ na posunięcie. Nad prawidłowym przebiegiem Turnieju czuwał Marian Bysiewicz – FIDE Arbiter.

Turniej przebiegł w dobrej, miłej i sportowej atmosferze, a zawodnicy do samego końca walczyli o czołowe miejsca w grupach.

Najlepszymi zawodnikami Turnieju zostali :
GRUPA A - OPEN
I miejsce – Konrad Kuziemko– 5,5 pkt (S-KKS Przemyśl)
II miejsce – Izabela Tokarz – 5,5 pkt ( KS Gambit Przeworsk)
III miejsce – Grzegorz Pańczuk – 5,0 pkt (KS Roszada Przemyśl)
IV miejsce – Bogdan Czernicki– 5,0 pkt (TKKF Drogowiec Kraków)
V miejsce – Krzysztof Lusio – 5,0 pkt ( LKS Kosienice)
VI miejsce – Hubert Janzer – 4,5 pkt (KS Roszada Przemyśl)

GRUPA B - JUNIORZY
I miejsce – Jacek Michalski – 6,0 pkt (KS Roszada Przemyśl)
II miejsce – Anna Korecka – 5,5 pkt (KS Roszada Przemyśl)
III miejsce – Wiktor Ciżman – 4,5 pkt (KS Roszada Przemyśl)
IV miejsce – Filip Rywak – 4,0 pkt (KS Roszada Przemyśl)
V miejsce – Konrad Tomaszak – 4,0 pkt (KS Roszada Przemyśl)
VI miejsce – Wojciech Gaweł – 3,5 pkt (LKS Kosienice)

GRUPA C - JUNIORZY ( 2013 i mł.)
I miejsce – Demian Pavliichuk – 6,0 pkt (UKS Bakcyl Bielany)
II miejsce – Dominik Szpond – 6,0 pkt (S-KKS Przemyśl)
III miejsce – Piotr Lubczyński – 4,0 pkt (KS Roszada Przemyśl)
IV miejsce – Magdalena Radoń– 4,0 pkt (KS Roszada Przemyśl)
V miejsce – Stefan Saj – 4,0 pkt (NSP Kamon Przemyśl)
VI miejsce – Michał Zabawski – 3,5 pkt (NSP Kamon Przemyśl)

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w każdej z 3 grup otrzymali dyplomy, puchary oraz nagrody rzeczowe z rąk P. Marka Wasiewicza - Wójta Gminy Przemyśl, P. Mariusza Kurpyty - Radnego Powiatu Przemyskiego, P. Janusza Paczkowskiego – Radnego Gminy Przemyśl oraz P. Sławomira Jakubca – Dyrektora Szkoły Podstawowej w Ujkowicach.

Nagrodą dla najmłodszego zawodnika Turnieju otrzymał Dominik Szpond, zaś nagrodę specjalną Hubert Płocica. Każdy uczestnik Turnieju otrzymał również pamiątkowy medal za udział.

Dla szachistów przygotowany był bufet, gdzie między rundami można było napić się pysznej kawy czy herbaty i zjeść coś smacznego.

Wszystkim zwycięzcom oraz uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Z Szachowym Pozdrowieniem.