Dnia 18 maja br. w Hermanowicach odbyło się poświęcenie samochodu pożarniczego ratowniczo-gaśniczego ufundowanego przez Państwową Straż Pożarną i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska oraz Gminę Przemyśl. Uroczystość została poprzedzona Mszą Świętą w Kościele Parafialnym. Następnie odbył się przemarsz z kościoła na plac, przed remizę OSP w Hermanowicach.
Na miejscu gości powitał naczelnik OSP w Hermanowicach Rafał Laska, po czym historię jednostki przedstawił prezes Andrzej Świętyniowski. W dalszej kolejności samochód został poświęcony przez księdza proboszcza Piotra Michno. Kluczyki do samochodu odebrali kierowcy Witold Świętyniowski oraz Piotr Nawój. Doniosłym punktem uroczystości było odznaczenie zasłużonych dla jednostki strażaków – Witolda Świętyniowskiego Srebrnym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa. Natomiast Odznakę Wzorowy Strażak otrzymali Piotr Nawój, Stanisław Bielanin oraz Piotr Czarniecki.
 
 
Na zakończenie uroczystości pamiątki wręczyli oraz głos zabrali Wójt Gminy Przemyśl Marek Wasiewicz, przedstawiciel komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej mł. kpt. Marcin Buczek oraz prezes zarządu oddziału powiatowego Związku OSP RP Witold Kazieńko oraz prezes OSP Hermanowice Andrzej Świętyniowski.