Z okazji Święta Flagi oraz Święta Konstytucji 3-Go Maja po raz kolejny już zorganizowaliśmy Rajd Rowerowy, a dodatkowo również rajd pieszy z metą na Forcie VIII "Łętownia".

Rajd rowerowy wystartował ze stadionu w Grochowcach. Na starcie stanęło ok. 50 uczestników. W asyście Policji i naszych Strażaków z OSP Grochowce i OSP Witoszyńce cykliści ruszyli ku Witoszyńcom i przejeżdżając przez piękne i malownicze tereny pogranicza naszej gminy dotarli do Hermanowic. Tam w miejscowej szkole czekał na nas poczęstunek i bardzo miłe przyjęcie ze strony reprezentacji społeczności szkolnej na czele z Panią Dyrektor. Dołączyła tutaj do nas około 10 osobowa grupa rowerzystów. Po zaspokojeniu pragnienia w ten upalny dzień i pokosztowania wspaniałych wiktuałów przygotowanych dla uczestników rajdu wyruszyliśmy dalej przez Hermanowice, Stanisławczyk, kładkę na Wiarze, Rożubowice i Łuczyce dotarliśmy do Krównik.

Tutaj, w szkole, w której powitała nas Pani Dyrektor wraz z pracownikami, czekał na nas piękny i smakowity tort nawiązujący dekoracją do Majowego Święta oraz poczęstunek.

Po chwili odpoczynku, zasileni kolejnymi cyklistami w liczbie około 70 uczestników, ruszyliśmy w dalszą trasę przez ścieżki rowerowe obwodnicy Przemyśla i nadsańskie bulwary w stronę Ostrowa.

Na pętli autobusowej na Kmiecia czekała na nas asysta naszych Strażaków wspomagana dodatkowo prze OSP Wapowce. Stamtąd w zwartym, peletonie w asyście służb mundurowych ruszyliśmy przez Ostrów i Kuńkowce do Fortu Łętownia.

Chwilę przed nami do fortu dotarła ponad 30 osobowa grupa uczestników pieszego rajdu z Ujkowic.

Na forcie czekało na nas ognisko, pieczona kiełbasa i Grupa Rekonstrukcji ARTYLERIA, która wszystkich uczestników rajdu uczciła salwą armatnią.

Na zakończenie zasiedliśmy do ogniska z piosenką turystyczną śpiewaną przy dźwiękach gitary.

Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji rajdu należą się wielkie podziękowania. Strażakom z OSP Grochowce, OSP Witoszyńce i OSP Wapowce, członkom Stowarzyszenia ADSUM, Policji składamy serdeczne podziękowanie za zagazowanie i wkład pracy. Mamy nadzieję, że za rok znów spotkamy się na rowerowym i pieszym szlaku z okazji Święta Flagi.