Krokusy 2018 - Przypinka

Za nami pierwszy etap tegorocznych XV już Gminnych i Powiatowych Spotkań Profilaktycznych – KROKUSY, które odbyły się w Zespole Szkół w Ujkowicach. To właśnie wczoraj; 15 maja 2018r. uczniowie szkół naszej Gminy zaprezentowali się z jak najlepszej strony rywalizując w takich kategoriach swojej aktywności jak: piosenka i poezja, plakat profilaktyczny i hobby oraz w turnieju wiedzy profilaktycznej. Aktywnie, z wielkim zaangażowaniem  i przejęciem prezentowali własne utwory. Ok. 60. uczennic i uczniów z 7. szkół wraz ze swoimi opiekunami/nauczycielami, uczestnicząc w tym przedsięwzięciu, spontanicznie i żywiołowo reagowało na kolejne występy i prezentacje, które nawiązywały tematycznie do tegorocznego hasła spotkań profilaktycznych; „Ku Trzeźwości Narodu”.  

A oto uczestnicy tego spotkania, reprezentujący poszczególne szkoły:

Zespół Szkół w Nehrybce:

 1. Konkurs wiedzy profilaktycznej i Konkurs piosenki profilaktycznej:Marcelina Marczakiewicz, Paulina Skupień, Zuzanna Hańczuk.
 1. Konkurs poezji profilaktycznej: Martyna Hańczuk.
 1. Hobby: Oliwia Kołota.
 1. Plakat profilaktyczny: Wiktoria Konowalik.

Szkoła Podstawowa w Ujkowicach:

 1. Konkurs wiedzy profilaktycznej: Zofia Bubelska, Natalia Kurasz, Marcelina Fudali.
 1. Hobby: Zosia Bubelska i Emilka Dzięgielowska.

Zespół Szkół w Ostrowie:

 1. Piosenka profilaktyczna: „Nie pij” - zespół: Natalia Piasecka, Sandra Kawecka, Oliwia Śliwiak, Maja Gerula, Aleksandra Wójcicka, Kacper Zagulak, Kornel Jedynak.
 1. Konkurs wiedzy profilaktycznej: Wojciech Czarnik, Kamil Wąs, Paweł Pilch.
 1. Plakat profilaktyczny: Marcin Oleszek, Klaudia Krawczyk, Aleksandra Wójcicka.
 1. Hobby: Aleksandra Wójcicka.

Zespół Szkół w Krównikach:

 1. Konkurs wiedzy profilaktycznej: Krystian Jakubczak, Adrian Worobiec, Adrian Załawka.
 1. Konkurs piosenki profilaktycznej: Paulina Osak, Klaudia Muzyczuk, Wiktoria Głuchowicz.
 1. Konkurs poezji profilaktycznej: Wiktoria Głuchowicz.
 1. Hobby: Paulina Osak.
 1. Plakat profilaktyczny: Monika Niedziałkowska, Wiktoria Paśkiewicz, Marlena Zegar.

Szkoła Podstawowa w Hermanowicach:

 1. Konkurs wiedzy profilaktycznej: Michał Stadnik, Paweł Maciejowski, Aleksandra Kielar.
 1. Konkurs piosenki profilaktycznej: Wiktoria Kalityńska, Nikola Żurawska, Oliwia Kocur.
 1. Konkurs poezji profilaktycznej: Emilia Kulak
 1. Hobby: Michał Stadnik
 1. Plakat profilaktyczny: Justyna Śliż, Paweł Maciejowski i Michał Stadnik

Zespół Szkół w Grochowcach:

 1. Konkurs wiedzy profilaktycznej: Oliwia Kinasz, Konrad Kurpiel, Martyna Pacławska.
 1. Konkurs piosenki profilaktycznej: Martyna Burchała.
 1. Konkurs poezji profilaktycznej: Karolina Kogut.
 1. Plakat profilaktyczny: Maciej Duński.

Szkoła Podstawowa w Łętowni:

 1. Konkurs wiedzy profilaktycznej: Antoni Olech, Adrian Zawadowicz, Piotr Gołębiowski.
 1. Konkurs poezji profilaktycznej: Amelia Buszta.
 1. Hobby: Kacper Bereś.
 1. Plakat profilaktyczny: Kinga Barnuś, Kinga Walat.

W związku z wyrównanym poziomem interesującej i zaciętej rywalizacji wszyscy uczestnicy Gminnych Spotkań Profilaktycznych zasłużyli na wyróżnienie; niemniej Jurry w osobach:  Pani asp.sztab. Magdaleny Stecury – reprezentującej KM Policji w Przemyślu, Pani Anny Książek z GOPS w Przemyślu, Pana Ryszarda Chuda - przedstawiciela Stowarzyszenia Animatorów Trzeźwości w Przemyślu oraz Pana Profesora Leszka Suszyckiego – Uniwersytet Rzeszowski; 

 Jurorzy dokonali wyboru „najlepszych z najlepszych” prezentacji, które będą reprezentować Gminę Przemyśl w II-gim etapie XV edycji Gminnych i Powiatowych Spotkań Profilaktycznych – KROKUSY 2018. A oto oni: 

 1. Konkurs wiedzy profilaktycznej: Michał Stadnik, Paweł Maciejowski, Aleksandra Kielar z Szkoły Podstawowej w Hermanowicach.
 1. Konkurs piosenki profilaktycznej: Martyna Burchała z Zespołu Szkół w Grochowcach.
 1. Konkurs poezji profilaktycznej: Karolina Kogut z Zespołu Szkół w Grochowcach.
 1. Hobby: Michał Stadnik z Szkoły Podstawowej w Hermanowicach.
 1. Plakat profilaktyczny: Kinga Barnuś z Szkoły Podstawowej w Łętowni, Wiktoria Paśkiewicz z Szkoły Podstawowej w Krównikach i Michał Stadnik z Szkoły Podstawowej w Hermanowicach.

W spotkaniu uczestniczyli też przedstawiciele władz Gminy Przemyśl z Wójtem Gminy Panem Andrzejem Hukiem, Dyrekcja i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Ujkowicach z Panią Małgorzatą Kuropiej i Panią Moniką Kawecką-Gracz – pedagogiem szkolnym oraz nauczyciele/opiekunowie z ramienia szkół: Pani Elżbieta Szybowicz z  Hermanowic, Pani Aneta Stelmach z Łętowni, Pani Edyta Szczygieł i Pani Agnieszka Niemiec-Buczek z Nehrybki, Pani Anna Pomianek, i Pan Marek Maczuga z Krównik, Pani Jolanta Siwak z Ostrowa.

Pan Andrzej Huk wyrażając podziw dla zaangażowania i wysokiego poziomu obejrzanych prezentacji uczniów, zachęcał ich do rozwoju swoich pasji i zainteresowań, wskazując na konieczność dokonywania przez młodych ludzi wyborów opartych na właściwych wartościach. Wybór pomiędzy „mieć a być” wydaje się oczywisty lecz we współczesnym świecie nie tak prosty. Tak więc odwołując się do historycznych przykładów 1918 roku i następnych lat budowania niepodległości Polski wskazał wiele ruchów społecznych, które powoływały się m.in. na abstynencję i trzeźwość jako fundamenty rozwoju polskiego społeczeństwa.

Już w najbliższy wtorek tj. 22 maja br. w Zespole Szkół w Grochowcach odbędzie się II-gi etap Gminnych i Powiatowych Spotkań Profilaktycznych – KROKUSY 2018, gdzie rywalizować będą uczniowie reprezentujący Gminy Powiatu Przemyskiego.

Uroczysta Gala, na której zostaną uhonorowani wszyscy laureaci „Statuetek KROKUSA – 2018” odbędzie się na Kalwarii Pacławskiej – dnia 26 maja 2018r.

Ryszard Wołoszyn – Pełnomocnik Wójta Gminy Przemyśl ds. Realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiazywania Problemów Alkoholowych.