30 lipca 2019 r. (wtorek) –  w siedzibie Szkoły Podstawowej w Nehrybce odbyło się spotkanie rodzin zainteresowanych świadczeniem wychowawczym (500+) i świadczeniem „dobry start” (300+).

Zasady składania wniosków oraz sposób ich realizacji omówiła Pani Małgorzata Dankowska – Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, zapewniając o ułatwieniach wprowadzonych nowymi przepisami prawa tj. świadczenia 500+ od pierwszego dziecka, i niezależnie od dochodu, a także o zmianie terminów składania wniosków, które aktualnie wystarczy złożyć raz na dwa lata.

W spotkaniu uczestniczyli też przedstawiciele struktur samorządu gminnego w osobach; Pani Krystyny Wojtyło – sekretarz Gminy, Pani Janiny Kwiatkowskiej – radnej Rady Gminy Przemyśl, Pani Małgorzaty Rysak – dyrektor Szkoły Podstawowej w Nehrybce i Pana Ryszarda Wołoszyna – kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przemyślu oraz Pani Heleny Radochońskiej – Przewodniczącej Rady Seniorów Gminy Przemyśl.

Uczestnicy spotkania z zainteresowaniem wysłuchali informacji dotyczących funkcjonowania systemu wsparcia rodzin w Gminie Przemyśl, a wszystkie dzieci przybyłe wraz z rodzicami na to spotkanie otrzymały upominki przygotowane przez przedstawicieli Wojewody Podkarpackiego oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Przemyślu.

Warto odnotować, że poczęstunek przygotowany przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Nehrybce wielce przypadł do gustu wszystkim uczestnikom spotkania, zaś słodkimi smakołykami świeżo upieczonymi przez nasze Panie szczególnie zajadały się dzieci… choć nie tylko one.