W sobotę 19 września na Forcie VIII Łętownia pod Przemyślem, odbyły się zawody "Family Cup - XXV Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Górskim".
 
Imprezę zorganizowało Stowarzyszenie Family Cup oraz Gmina Przemyśl. 64 kolarzy-amatorów często w rodzinnym składzie, reprezentującym nawet trzy pokolenia, stanęło na stracie w różnych kategoriach wiekowych dostosowanych do możliwości i umiejętności startujących. Dochód z imprezy (wpisowe, poczęstunek, kulinaria) przeznaczono na rzecz remontu nagrobków księcia Leona Sapiehy oraz jego wiernego towarzysza Edwarda Dajlidisa znajdujących się na cmentarzu w Łętowni. W akcję zaangażowali się Związek Gmin Fortecznych, Towarzystwo Przyjaciół Przemyśla i Regionu oraz Stowarzyszenie Miłośników Łętowni i Bełwina, które przygotowało wspaniały bufet.
Przez kilka godzin kolarze amatorzy zmagali się z trudnym i wymagającym teren wokół fortu.
 
Za przygotowanie organizacyjne i pracę w obsłudze tej imprezy należą się szczególne podziękowania opiekunowi fortu Wiesławowi Sokolikowi, pracownikom urzędu Gminy Przemyśl z Gabrielą Dereń na czele oraz radnej Powiatu Przemyskiego Aliniie Cieleckiej Huk.
 
Wyniki zawodów dostępne będą w najbliższym czasie na stronie Family Cup http://www.familycup.com.pl/index.php?option=com_content...