W dniu 29 marca 2022 r. w Zespole Szkół w Nehrybce odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, w którym udział wzięli uczniowie szkół z terenu Gminy Przemyśl.

Najlepsze wyniki i kwalifikację do eliminacji powiatowych osiągnęli:

W grupie I - szkoły podstawowe klasy I - IV

1 miejsce – Fabian Siwak – SP Ujkowice

2 miejsce – Filip Wajda – ZS Nehrybka

3 miejsce – Adrian Siwak – SP Ujkowice

W grupie II szkoły podstawowe klasy V - VIII

1 miejsce – Samuel Dańków – SP Hermanowice

2 miejsce – Paulina Kowalska – SP Ujkowice

3 miejsce – Marcel Dudek – SP Grochowce

Laureaci czołowych miejsc otrzymali dyplomy i atrakcyjne nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Przemyśl Pana Andrzeja Huka. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki.

Na ręce Pani Małgorzaty Rysak składamy serdeczne podziękowania za udostępnienie pomieszczeń w nowo oddanym budynku Przedszkola w Nehrybce. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz będziemy mogli skorzystać z gościnności. Podziękowania należą się także druhom OSP Gminy Przemyśl – dh Michałowi Głockiemu oraz dh Ireneuszowi Włochowi za wsparcie i pomoc organizacyjną w przeprowadzeniu turnieju.

Podziękowania należą się także druhom OSP Ujkowice za przeprowadzenie pokazu sprzętu strażackiego i jego możliwości taktyczno-technicznych uczestnikom turnieju.

Wszystkim uczestnikom jeszcze raz serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, że wiedza zdobyta w trakcie przygotowań do turnieju zaowocuje umiejętnościami w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.